Uncategorized

اینتل نام “i” را با نسل چهاردهم Meteor Lake حذف کرد، بررسی Core Ultra 5 1003H

Core Ultra 5 1003H

اینتل به زودی سری پردازنده های مشتری خود را به نام Core تغییر خواهد داد که از نسل چهاردهم Meteor Lake شروع می‌شود. اولین نشانه‌های این امر از بنچمارک Ashes of the Singularity فاش شده بود که به CPU به عنوان Intel Core Ultra 5 1003H با 18 هسته و 18 رشته اشاره می‌کرد. متعاقباً، یکی از نمایندگان اینتل تأیید کرد که یک تغییر نام تجاری برای خط مشتری واقعاً در حال انجام است و جزئیات بیشتری به زودی به اشتراک گذاشته خواهد شد..

این بنچمارک یک پردازنده Intel Core Ultra 5 1003H با 18 هسته و 18 رشته و 32 گیگابایت رم را نشان می‌دهد. این امکان وجود دارد که برای این معیار، Hyperthreading غیرفعال شده باشد. GPU، که احتمالاً GPU کاشی‌شده (tGPU) جدید است، دقیقاً به عنوان گرافیک Intel فهرست شده است. این سیستم در تنظیمات معمولی 1080p موفق به کسب 22 فریم در ثانیه می‌شود.

حرکت اینتل برای حذف نام تجاری “i” ممکن است مدتی طول بکشد تا به خوبی با جامعه، به ویژه کاربران نهایی، آشنا شود. Core i3. نام‌گذاری i5 و i7 عمیقاً در ذهن کاربران غیر فنی جا افتاده است، زیرا به وضوح نشان‌دهنده ترسیم و درجه‌بندی در ویژگی‌ها و قیمت‌گذاری هستند و به راحتی قابل یادآوری هستند.

به نظر می‌رسد نامگذاری جدید از دنیای گوشی‌های هوشمند الهام گرفته شده است. AMD برندسازی مشابهی را با Ryzen 7000 انجام داد که منجر به گنجاندن تراشه‌های Zen 2، Zen 3 و Zen 4 تحت چیزی شد که اغلب به نظر می‌رسد یک نسل برای کاربر نهایی باشد.

مشخص نیست که آیا اینتل این مسیر را دنبال خواهد کرد یا خیر، اما از اینکه نسل چهاردهم ترکیبی از قطعات Meteor Lake و Raptor Lake باشد، تعجب نخواهیم کرد.

Meteor Lake Core Ultra 7 1003H آینده اینتل در تست Lightroom Classic PugetBench ظاهر شد. می‌توانید بررسی Core Ultra 7 1003H را در اینجا ببینید.

منبع

notebookcheck.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.