تکنولوژی

سامسونگ در حال آماده سازی لپ تاپ تاشو OLED با بزرگترین مورب صفحه نمایش در حالت بسته است

لپ تاپ تاشو OLED

Samsung Electronics عرضه اولین لپ‌ تاپ خود با لپ تاپ تاشو OLED تاشو را برای سال آینده به تعویق انداخته است و پنل 17.3 اینچی bendy را از زیرمجموعه Samsung Display خود تامین خواهد کرد. عرضه آن در سال 2023 مصادف با عرضه اولین لپ تاپ HP با صفحه نمایش تاشو 17 اینچی است که توسط ال جی ساخته شده است، خواهد بود.

در گزارش صنعتی درباره برنامه‌های تولید سامسونگ برای لپ‌تاپ‌های لپ تاپ تاشو OLED، این نکته به گوش می‌رسد که این شرکت همچنین در حال آماده شدن برای عرضه لپ‌تاپ‌هایی با صفحه نمایش 17.3 اینچی تاشو در سال 2023 است. سامسونگ قرار بود امسال آن را عرضه کند، اما ظاهراً این کار را انجام داده است. به دلایلی که در گزارش رسانه های کره‌ای به نقل از شرکت تحقیقاتی Omdia توسط خودی‌های صنعت به اشتراک گذاشته نشده است، راه اندازی را به تعویق انداخت.

HP سازنده لپ‌تاپ دیگری است که عرضه دستگاه 17 اینچی خود با نمایشگر تاشو ال‌جی را برای سال آینده به تعویق انداخته است، بنابراین تاخیرها ممکن است با وضعیت فعلی تقاضای لپ‌تاپ‌ ارتباط داشته باشد، زیرا این پنل‌های OLED خمیده ارزان نیستند. به عنوان مثال، Asus ZenBook 17 Fold که اخیراً منتشر شده است (با قیمت 3500 دلار آمریکا در آمازون)، دارای یک صفحه نمایش 17 اینچی تاشو است که توسط BOE عرضه شده است، و در این سطح قیمت ممکن است یک دستگاه خاص در نظر گرفته شود. به همین دلیل است که گفته می شود ایسوس فقط 10000 پنل از این قبیل را به BOE سفارش داده است و همینطور برای سفارش HP به LG.

با این حال، اگر سامسونگ با دستگاه خود وارد بازی نمایشگر لپ‌تاپ تاشو شود، قیمت اولیه آن ممکن است پایین‌تر باشد، زیرا پنل را از زیرمجموعه خود که اتفاقاً بزرگترین سازنده نمایشگرهای OLED در جهان است، تامین خواهد کرد. این و افزایش سفارشات دائمی نمایشگر لپ‌تاپ OLED توسط ایسوس، پیش‌بینی‌های سامسونگ را به 8.5 میلیون پنل از این قبیل برای سال 2023 افزایش داده است که از حدود 6 میلیون در سال جاری افزایش یافته است.

علاوه بر این، اولین لپ‌تاپ سامسونگ با صفحه نمایش 17.3 اینچی OLED تاشو، بر خلاف دستگاه آینده HP که صفحه 17 اینچی آن به یک دستگاه 11 اینچی تا می‌شود، بزرگ‌ترین صفحه نمایش باقی‌مانده با قطر 13.3 اینچ را در زمان تا شدن خواهد داشت.

Asus ZenBook 17 Fold دومین مورب بزرگ را ارائه می دهد، زیرا صفحه نمایش 12.6 اینچی را در حالت بسته ارائه می دهد، در حالی که ThinkPad X1 Fold Gen 2 که در واقع پرفروش ترین مدل در این رده است، دارای یک پنل OLED 16.3 اینچی است که تا می شود و در حالت بسته 12 اینچی است.

منبع

https://www.notebookcheck.net/Samsung-prepping-foldable-OLED-display-laptop-with-the-largest-screen-diagonal-when-closed.675273.0.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.